C.H.I.P. – komputer open source hardware za 9$

open source hardwareCzy można zaprojektować, wyprodukować i sprzedawać komputer za 9$? Jak się okazuje można. Przykładem takiego właśnie rozwiązanie jest C.H.I.P.

Jak piszą twórcy C.H.I.P. to komputer dla wszystkich: studentów, nauczycieli, dziadków, dzieci, artystów, hakerów, wynalazców. Naprawdę wszystkich 😉

chip

Dane techniczne:

• wymiary 6cm x 4 cm
  • procesor 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • 4GB pamięci
  • WiFi 802.11B/G/N
  • Bluetooth 4.0

Ten miniaturowy komputer można podłączyć z monitorem za pomocą VGA lub HDMI. Dodatkowo istnieje możliwość zakupienia specjalnego urządzenia PocketC.H.I.P. za pomocą którego C.H.I.P. staje się przenośny. Wyposażony w 4,3” ekran dotykowy, klawiaturę QWERTY oraz baterię pozwalającą na 5-cio godzinną pracę. A wszystko to w wielkości pozwalającej na schowanie w tylnej kieszeni spodni.

Co najciekawsze C.H.I.P. jest projektem open source i jego wszystkie schematy projektowe są dostępne w internecie. Można je dowolnie zmieniać, poprawiać i wykorzystywać do budowy własnego urządzenia.

Twórcy ma KickStarterze ustawili sobie poprzeczkę na wysokośi 50 000$, a obecnie uzbierali już ponad milion dolarów.   …….czyli można 😉

Więcej informacji znajdziecie na stronie.

Category: open source