Category Archives: Bez kategorii

Warsztat pracy trenera – cykl webinarów EPALE

Posted on by

Trenerzy, szkoleniowcy, edukatorzy! Zapraszamy Was na wyjątkowy cykl webinarów EPALE, podczas których nasi Ambasadorzy – eksperci w dziedzinie edukacji dorosłych – przybliżą uczestnikom poszczególne etapy pracy trenerskiej. Podczas 5 kolejnych spotkań przejdziemy od diagnozy potrzeb edukacyjnych, przez projektowanie, prowadzenie, w tym budowanie zaangażowania uczestników, aż po ewaluację projektów szkoleniowych czy walidację umiejętności odbiorców usług edukacyjnych. Spotkania będą odbywały się w środy o godz. 11.00 – szczegółowy harmonogram poniżej. 

Szczegółowe informacje oraz formularze rejestracyjne na webinaria:
Trener w roli badacza – 22 kwietnia, godz. 11.00.  Prowadzący:  Rafał Żak
Checklista efektywnego szkolenia –  6 maja, godz. 11.00. Prowadzący: Radek Czahajda
Praktyka budowania digital learning experience – 20 maja, godz. 11.00. Prowadzący: Sławomir Łais
Ewaluacyjny przybornik realizatora projektu szkoleniowego – 10 czerwca, godz. 11.00. Prowadząca: Beata Ciężka
Webinarium EPALE: Walidacja, czyli jak odpowiednio, trafnie i dokładnie sprawdzić kompetencje – 24 czerwca, godz. 11.00. Prowadzący: Rafał Kunaszyk

Źródło: https://epale.ec.europa.eu/pl/content/warsztat-pracy-trenera-cykl-webinarow-epale

Re-use jutro i dziś.

Posted on by

Fundacja Centrum Cyfrowe i Fundacja ePaństwo zapraszają na spotkanie poświęcone pożądanym zmianom w systemie ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego. Zachęcamy do udziału w dyskusji przedstawicieli instytucji kultury oraz administracji publicznej.

Spotkanie odbędzie się 28 listopada 2017 r. (wtorek) w godzinach 10.00-12.00 w Państwo Miasto (Andersa 29, Warszawa).

Inspiracją do spotkania są trwające unijne konsultacje dotyczące dyrektywy o reuse oraz raport przygotowany przez obie organizacje po roku funkcjonowania polskiej ustawy o reuse.

Category: Bez kategorii

4 elementy które zrujnują Twój projekt e-learningowy

Posted on by

Niby wszystko jest jasne i zrozumiałe. Wszyscy o tym wiedzą i „starają się” przestrzegać. Ale skoro tylko „starają się”, a nie choćby starają to warto fundamenty powtarzać i przypominać.

Polecam krótką, acz treściwą infografikę poruszającą te zagadnienia.

Category: Bez kategorii

Buduj bibliotekę otwartych zasobów

Posted on by

Pomóż stworzyć bibliotekę otwartych zasobów. Jeśli sam tworzysz, publikujesz lub gdziekolwiek w sieci napotkałeś otwarte zasoby (fotografie, wideo, archiwa, bibliotekę itp.) poleć je na stronie http://otwartezasoby.pl/dodaj-otwarty-zasob/

Należy zaznaczyć, iż serwis publikuje jedynie materiały, które dostępne są w domenie publicznej lub na licencjach, które pozwalają na ich swobodne wykorzystanie.