Category Archives: Bez kategorii

Re-use jutro i dziś.

Posted on by

Fundacja Centrum Cyfrowe i Fundacja ePaństwo zapraszają na spotkanie poświęcone pożądanym zmianom w systemie ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego. Zachęcamy do udziału w dyskusji przedstawicieli instytucji kultury oraz administracji publicznej.

Spotkanie odbędzie się 28 listopada 2017 r. (wtorek) w godzinach 10.00-12.00 w Państwo Miasto (Andersa 29, Warszawa).

Inspiracją do spotkania są trwające unijne konsultacje dotyczące dyrektywy o reuse oraz raport przygotowany przez obie organizacje po roku funkcjonowania polskiej ustawy o reuse.

Category: Bez kategorii

4 elementy które zrujnują Twój projekt e-learningowy

Posted on by

Niby wszystko jest jasne i zrozumiałe. Wszyscy o tym wiedzą i „starają się” przestrzegać. Ale skoro tylko „starają się”, a nie choćby starają to warto fundamenty powtarzać i przypominać.

Polecam krótką, acz treściwą infografikę poruszającą te zagadnienia.

Category: Bez kategorii

Buduj bibliotekę otwartych zasobów

Posted on by

Pomóż stworzyć bibliotekę otwartych zasobów. Jeśli sam tworzysz, publikujesz lub gdziekolwiek w sieci napotkałeś otwarte zasoby (fotografie, wideo, archiwa, bibliotekę itp.) poleć je na stronie http://otwartezasoby.pl/dodaj-otwarty-zasob/

Należy zaznaczyć, iż serwis publikuje jedynie materiały, które dostępne są w domenie publicznej lub na licencjach, które pozwalają na ich swobodne wykorzystanie.