Monthly Archives: grudzień 2014

Akademia Cyfrowa Wyprawka

Posted on by 0 comment

Bardzo ciekawą inicjatywę rozpoczyna na początku 2015 roku Fundacja Panoptykon – Akademia Cyfrowa wyprawka. Jest to skierowana do edukatorów akcja, której zadaniem jest przekazanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w sieci, ochrony danych, etyce i prawnego wykorzystania technologii.

Cała akcja jest bezpłatna, a organizatorzy pokrywają koszty pobytu na zjazdach, które odbywają się w Warszawie. Do wykorzystania jest 15 miejsc.

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami na stronie organizatorów akcji:

http://cyfrowa-wyprawka.org/aktualnosci/edukatorzy-edukatorki-rusza-nabor-do-akademii-cyfrowa-wyprawka

Category: edukacja

Repozytorium ePUB w DSW

Posted on by 0 comment

W dniu dzisiejszym (16 grudnia 2014) Dolnośląska Szkoła Wyższa oficjalnie uruchomiła instytucjonalne repozytorium oPUB. Wszystkie elementy tego archiwum udostępniane są na zasadach otwartego dostępu.

Continue reading

Category: edukacja, otwarta nauka

Mity na temat otwartej nauki – przewodnik

Posted on by 0 comment

Koalicja Otwartej Edukacji opublikowała na swoich stronach przewodnik dotyczący obalania najczęściej pojawiających się mitów na temat otwartych zasobów. Materiał podzielny jest na dwie części wprowadzenie do Otwartych Zasobów Edukacyjnych oraz przewodnik po mitach. Publikacja dostępna jest w dwóch formach online oraz pliku PDF.

Opracowanie zostało przygotowane przez Kamila Śliwowskiego oraz Karolinę Grodecką.

http://koed.org.pl/blog/2014/12/12/obalamy-mity-na-temat-otwartych-zasobow-przewodnik/

Category: edukacja, otwarta nauka

Wizja otwartej nauki – przykład PWR

Posted on by 0 comment

Zachęcam do zapoznania się z wywiadami jakich udzielili prof. Tadeusz Więckowski (Rektor Politechniki Wrocławskiej) oraz dr Anna Wałek (dyrektor Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej na Politechnice Wrocławskiej) dotyczących sposobu wdrażania i postrzegania idei otwartego dostępu. Co ciekawe pomysł na funkcjonowanie tego przedsięwzięcia odnosi się nie tylko do publikacji naukowych, ale także do osiągnięć naukowych i badań w odniesieniu do komercjalizacji ich wyników.

Continue reading

Category: edukacja, otwarta nauka