Monthly Archives: maj 2015

Model Effect Factor

Posted on by

Autorzy modelu Effect Factor określają go jako podejście do szkoleń gwarantujące ich skuteczność. W gruncie rzeczy jest to pięcio etapowy model podejścia do szkoleń, metodyka badania skuteczności oraz system badania skuteczności szkoleń.

Effect Factor to koncepcja uniwersalna i łatwa do wdrożenia, niezależna od specyfiki organizacji, formy czy tematu szkolenia, pozwalająca tworzyć skuteczne szkolenia i mierzyć ich skuteczność. Effect Factor koncentruje się na celach, a nie na tematach. Cele szkolenia są kluczem do skuteczności, dlatego sztuka ich formułowania jest jednym z najważniejszych elementów podejścia.

Brzmi ciekawie? Jeśli tak to zapraszam na bloga autorów Effect Factor.

Jak zostać Instructional Designer’em?

Posted on by

Jedno proste pytanie, a brak jednej konkretnej odpowiedzi. Jeśli zastanawialiście się co trzeba zrobić warto skorzystać z doświadczenia starych wyjadaczy. 24 Instructional Designer’ów opowiada o swoich ścieżkach, które doprowadziły ich do tej profesji.

Link do eBooka.

C.H.I.P. – komputer open source hardware za 9$

Posted on by

open source hardwareCzy można zaprojektować, wyprodukować i sprzedawać komputer za 9$? Jak się okazuje można. Przykładem takiego właśnie rozwiązanie jest C.H.I.P.

Jak piszą twórcy C.H.I.P. to komputer dla wszystkich: studentów, nauczycieli, dziadków, dzieci, artystów, hakerów, wynalazców. Naprawdę wszystkich 😉

Continue reading

Category: open source

Kurs – Teaching with Moodle: An introduction

Posted on by

Ciekawy kurs MOOC z podstaw Moodla. Kurs dla każdego kto chce rozpocząć przygodę z Moodle – bez względu czy jest to szkoła, firma czy po prostu z ciekawość.

Teaching with Moodle: An introduction jest czterotygodniowym kursem z podstaw obsługi Moodle’a. Dodatkowo świetną możliwością poznania społeczności, wymiany pomysłów oraz wiedzy.

Category: e-learning, Moodle

Marka osobista = profesjonalista

Posted on by

Zastanawialiście się nad tym jakie błędy popełniają „profesjonaliści” od e-learningu w procesie budowy profilu na LinkedIn? Na co warto zwrócić uwagę? Jeśli tak to zachęcam do przeczytania artykułu: 10 LinkedIn Profile Mistakes That eLearning Professionals Should Avoid.

Unijna strategia Jednolitego Rynku Cyfrowego

Posted on by

Komisja Europejska przedstawiła pakiet reform pod nazwą Digital Single Market (DSM) Stratego for Europe. Jednym z 16 przygotowanych działań jest reforma prawa autorskiego. Propozycja zmian przedstawiona ma zostać w 2015 roku. Co ciekawe jest to pierwsza od 2001 roku zapowiedziana w prawodawstwie europejskim zmiana dotycząca prawa autorskiego.

Szerzej można przeczytać o tym na stronie centrumcyfrowe.pl oraz bezpośrednio na stronie Komisji Europejskiej.

Category: prawo autorskie