Monthly Archives: wrzesień 2017

Tydzień Otwartej Nauki – materiały promocyjne

Posted on by

Biblioteka Uniwersytecka w Łodzi opracowała nowe materiały promocyjne na Tydzień Otwartej Nauki w roku 2017. Wszystkie materiały są na wolnych licencjach, można je pobierać i dowolnie wykorzystać. Są to:

  1. plakat (plakat OA A3 PL; plakat OA A3 eng)
  2. zaproszenie  (zaproszenie OA A5 eng; zaproszenie OA A5 PL)
  3. pudełko do wycięcia (pudełko do wydruku A3; pudełko do wydruku A4) (pudełko do wydruku A3 – str 2 wnętrze; pudełko do wydruku A4 – str 2 wnętrze)
  4. logo imprezy po polsku i angielsku.

 

Źródło: Uwolnij Naukę

Dane w świecie – świat w danych

Posted on by

Tym razem krótka notka dotycząca dwóch bardzo ciekawych źródeł prezentujących otwarte dane, które można wykorzystać w dowolny sposób. Prezentują one wszystkie zebrane zasoby w bardzo ciekawy, interesujący i przystępny sposób. Możliwości ich wykorzystania są wręcz nieograniczone: od zaspokojenia swojej ciekawości, po realizację badań naukowych. Genialne źródło do wykorzystania w trakcie lekcji, bądź zajęć ze studentami.

Bezpośrednie linki: https://ourworldindata.org/ oraz https://data.worldbank.org/

Konferencja Edu Moc Online 2017

Posted on by

Superbelfrzy informują o zbliżającej się kolejnej edycji konferencji Edu Moc Online 2017. Jest to konferencja w Internecie złożona z szeregu równocześnie odbywających się webinarów – (wideokonferencji), spotkań, warsztatów i wykładów!

Kiedy?
7 października 2017, 09:00 – 21:00, czyli 12 godzin!

Kto i dla kogo?
Nauczyciele dla nauczycieli z udziałem specjalistów z dziedzin związanych z edukacją, pracowników naukowych uniwersytetów oraz gości specjalnych.

Jaki koszt?
Zero złotych. W wydarzeniu może nieodpłatnie wziąć udział około tysiąca uczestników z całego kraju i zagranicy.

Informacja za: http://www.superbelfrzy.edu.pl/edu-moc-online-2017/

Category: edukacja, konferencje

Otwarte podręczniki

Posted on by

Jak podają przedstawiciele uniwersytetu Rice już prawie 1,5 miliona studentów korzysta z otwartych podręczników przygotowanych przez wydawnictwo OpenStax. Tym samym szacowane jest, że w roku akademickim 2017/2017 zaoszczędzone zostanie 145 milionów dolarów.

Sam projekt rozwija się bardzo dynamicznie. Od 2012 roku zaoszczędził 3,5 milionom studentów ponad 340 milionów dolarów. A w ostatnim czasie 11 000 nauczycieli akademickich pochodzących z 4200 uczelni zaadaptowało materiały przygotowane przez OpenStax do 8500 kursów.

Więcej na ten temat przeczytać można na stronie Uniwersytetu Rice.