Category Archives: Windows

Windows 10 rozbraja armię USA

Posted on by

Tytuł został zaczerpnięty z bloga 404.g-net.pl i odnosi się do artykułu opisującego proces migracji armii USA na Windowsa 10. Genialny przykład na to jak proces prostej i taniej migracji potrafi rozłożyć na łopatki tak potężną i ogromną organizację. Dodatkowo zadaje kłam obiegowej mądrości, że wszystko to co wychodzi spod ręki MS jest tanie, proste i skuteczne.

A na koniec cytat z tego artykułu

O wiele bardziej warte podkreślenia jest to, że jakakolwiek migracja niesie ze sobą ryzyko nieprzewidzianych trudności. Tym samym tak wyśmiewana przez wielu „problematyczność” wdrożeń Linuksa niczym nie różni się od problematyczności wdrożenia nawet nowej wersji Windowsa. Można się spierać co jest bardziej kosztowne, co bardziej przydatne i korzystne dla użytkownika, ale finalnie bilans nakładu pracy jaki trzeba włożyć w taką operację jest podobny.

Windows 10 – dlaczego go nie instalować

Posted on by

Czy zastanawialiście się skąd dobroduszność i otwarte serce Microsoft w sprawie udostępnienia „za darmo” systemu operacyjnego marki Windows 10? Jeśli nie to zachęcam do zaglądnięcia na blog 404.g-net.pl i przeczytanie artykułu: Gnijąca dusza Windowsa 10.

Mocna rzecz – polecam 😉

Linux vs. Winows – monitoring treści

Posted on by

Zespół portalu OSWorld.pl w porozumieniu z firmą Newspoint dokonali analizy publikacji dotyczących systemów operacyjnych. Wyniki oraz wnioski końcowe zostały zaprezentowane w postaci infografiki.

 

Category: Linux, open source, Windows