Monthly Archives: maj 2016

Windows 10 rozbraja armię USA

Posted on by

Tytuł został zaczerpnięty z bloga 404.g-net.pl i odnosi się do artykułu opisującego proces migracji armii USA na Windowsa 10. Genialny przykład na to jak proces prostej i taniej migracji potrafi rozłożyć na łopatki tak potężną i ogromną organizację. Dodatkowo zadaje kłam obiegowej mądrości, że wszystko to co wychodzi spod ręki MS jest tanie, proste i skuteczne.

A na koniec cytat z tego artykułu

O wiele bardziej warte podkreślenia jest to, że jakakolwiek migracja niesie ze sobą ryzyko nieprzewidzianych trudności. Tym samym tak wyśmiewana przez wielu „problematyczność” wdrożeń Linuksa niczym nie różni się od problematyczności wdrożenia nawet nowej wersji Windowsa. Można się spierać co jest bardziej kosztowne, co bardziej przydatne i korzystne dla użytkownika, ale finalnie bilans nakładu pracy jaki trzeba włożyć w taką operację jest podobny.

Open Access Week 2016

Posted on by

Został ogłoszony przewodni temat tegorocznego Open Access Week. Podjęto decyzję, że będzie nim hasło: „Open in action”. Wszystkie działania w obrębie Open Access Week odnosiły się do działania. Dlatego w tym roku głównym założeniem jest popularyzacja i wspieranie działań w obrębie otwartego dostępu, w tym udostępnianie prac. Stanowi to bowiem fundament funkcjonowania i rozwoju otwartości. Zmieniamy naszą uwagę z dyskusji na działanie.

W tym roku Open Access Week odbędzie się pomiędzy 24-30 października 2016.

Category: otwarte zasoby

Co nowego w Moodle 3.0?

Posted on by

Krótkie podsumowanie najważniejszych zmian i uaktualnień w Moodle 3.0 w postaci infografiki: Moodle 3.0