Monthly Archives: listopad 2014

Open Science and Research Forum

25 listopada w Helsinkach odbędzie się bardzo ciekawe wydarzenie Open Science and Research Forum. Jest to impreza zorganizowana w ramach działań fińskiego Ministerstwa Nauki i Kultury, mająca na celu wspieranie i rozwój otwartości w nauce.

W internecie dostępna będzie transmisja online. Znajduje się ona pod adresem: http://video.helsinki.fi/Arkisto/flash.php?id=20326

Category: edukacja, otwarta nauka

Ku otwartej nauce

Zachęcam do zapoznania się z wywiadem jakiego prof. Włodzisław Duch, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, udzielił  portalowi Otwarta Nauka.

Continue reading

Category: edukacja, otwarta nauka

Education out of the box – TEDx Warsaw ED

Posted on by

„Nauczyciele, rodzice, edukatorzy, studenci i wszyscy zainteresowani: TEDxWarsawED odbędzie się 1 grudnia 2014 w Warszawie. To świetny materiał do myślenia i katalizator pomysłów dla każdego, kto chce uczyć inaczej, inaczej o uczeniu myśleć, posyłać dzieci do placówek, w których uczy się nieszablonowo. Dodatkowo organizujemy dla Was warsztatowe spotkania z edukacyjną ofertą TEDx: od praktyki językowej, przez aktywność uczniowską, po pomysły na szkołę przyszłości a la TED.”

http://tedxwarsawed.wordpress.com/

Category: edukacja