Monthly Archives: luty 2018

E-learning fusion 2018

Posted on by

12 kwietnia w Warszawie odbędzie się III edycja międzynarodowej konferencji E-learning fusion.

W trakcie ELF III dotkniemy tematów związanych z przyszłością rynku cyfrowego nauczania: co będzie miało wartość i sens? Jak stworzyć cyfrowe środowisko uczenia się, jak zbudować e-learning ecosystem, co się stanie jak nie złamiemy schematów „starego” myślenia o e-learningu wyrażonych „ekranami” i nie przekroczymy granic tradycyjnego myślenia i „taniości” e-rozwiązań szkoleniowych. Co angażuje użytkownika rozwiązań pochodzących ze świata e-learningu?

Źródło: http://elearning-fusion.pl/

Więcej na temat konferencji znaleźć można na jej stronie internetowej http://elearning-fusion.pl/

Otwarte śniadanie w sieci

Posted on by

Chcesz lepiej współpracować z innymi nauczycielami i nauczycielkami? Szukasz inspiracji i zasobów cyfrowych, które możesz wykorzystać na lekcji? A może chcesz podzielić się swoimi scenariuszami blogiem czy grą, rozmawiając na czacie z innymi uczestnikami spotkania, lub zadać pytanie specjalistom i specjalistkom od otwartej edukacji?

Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi “tak”, nasza konferencja jest właśnie dla Ciebie! Spotkaj się z nami i siódemką ekspertów oraz ekspertek z okazji międzynarodowych obchodów Tygodnia Otwartej Edukacji. 17 marca od godz. 10.00 do 15.00 będziemy rozmawiać – między innymi – o otwartych, edukacyjnych wideo, odwróconej klasie, dostępności, nauce obywatelskiej i Snapchacie w szkole.

Konferencja jest bezpłatna, ale liczba miejsc podczas webinarium jest ograniczona, dlatego zapisz się już dziś!

Źródło: http://koed.org.pl/pl/blog/2018/02/20/otwarte-sniadanie-w-sieci-zapraszamy-na-cyfrowa-konferencje-edukacyjna/

 

 

Category: edukacja, konferencje

Czy sztuka i kultura są przyszłością edukacji?

Posted on by

Ciekawy głos płynie z Finlandii, której edukacja uważana jest za jedną z lepszych na świecie. A przez wielu stawiana jako wzór do naśladowania. Finowie postulują, że edukacja artystyczna i kulturalna ma bardzo pozytywny wpływ na uczenie się oraz rozwój kompetencji społecznych. Jednym z pomysłów jest integracja szeroko pojętej edukacji artystycznej z innymi przedmiotami nauczanymi w szkole.

Źródło: https://www.uniarts.fi/en/newsroom/arts-and-culture-could-help-finnish-schools-reach-new-heights-excellence

Category: edukacja, trendy

Akcja #CollorOurCollections

Posted on by

W tym tygodniu ma miejsce bardzo ciekawa akcja #CollorOurCollections. W jej ramach biblioteki i muzea udostępniają kolorowanki na podstawie swoich zasobów. W myśl zasady – stresujesz się, jesteś zdenerwowany, potrzebujesz dystansu – pokoloruj sobie 😉

Źródło: http://otwartezasoby.pl/historyczne-kolorowanki-czyli-akcja-colorourcollections/

10 lat deklaracji OER

Posted on by

Minęło 10 lat od ratyfikowania Kapsztadzkiej Deklaracji Otwartej Edukacji czyli międzynarodowej deklaracji dotyczącej otwartego dostępu otwartej edukacji i otwartych materiałów szkoleniowych.
Na stronach The William and Flora Hewlett Foundation pojawił się dokument 10 years of OER: What funders can learn from a historical moment odnoszący się do tej rocznicy.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Posted on by

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Źródło: http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html?setlng=pl

Pomysły działania w związku z DBI od Superbelfrów: https://padlet.com/maciej_danieluk/oi5s27zbjhme

Poradnik o RODO od Panoptykonu: https://panoptykon.org/RODO