Category Archives: konferencje

Konferencja Teach with Tech

Posted on by

Nie masz czasu i możliwości, aby pojechać na konferencję? Nic prostszego 😉 29 lipca dobędzie się angielskojęzyczna mini konferencja Teach with Tech organizowana przez nauczycieli dla nauczycieli.Po konferencji uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie teachwithtechconference.com

Category: edukacja, konferencje

E-learning fusion 2018

Posted on by

12 kwietnia w Warszawie odbędzie się III edycja międzynarodowej konferencji E-learning fusion.

W trakcie ELF III dotkniemy tematów związanych z przyszłością rynku cyfrowego nauczania: co będzie miało wartość i sens? Jak stworzyć cyfrowe środowisko uczenia się, jak zbudować e-learning ecosystem, co się stanie jak nie złamiemy schematów „starego” myślenia o e-learningu wyrażonych „ekranami” i nie przekroczymy granic tradycyjnego myślenia i „taniości” e-rozwiązań szkoleniowych. Co angażuje użytkownika rozwiązań pochodzących ze świata e-learningu?

Źródło: http://elearning-fusion.pl/

Więcej na temat konferencji znaleźć można na jej stronie internetowej http://elearning-fusion.pl/

Otwarte śniadanie w sieci

Posted on by

Chcesz lepiej współpracować z innymi nauczycielami i nauczycielkami? Szukasz inspiracji i zasobów cyfrowych, które możesz wykorzystać na lekcji? A może chcesz podzielić się swoimi scenariuszami blogiem czy grą, rozmawiając na czacie z innymi uczestnikami spotkania, lub zadać pytanie specjalistom i specjalistkom od otwartej edukacji?

Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi “tak”, nasza konferencja jest właśnie dla Ciebie! Spotkaj się z nami i siódemką ekspertów oraz ekspertek z okazji międzynarodowych obchodów Tygodnia Otwartej Edukacji. 17 marca od godz. 10.00 do 15.00 będziemy rozmawiać – między innymi – o otwartych, edukacyjnych wideo, odwróconej klasie, dostępności, nauce obywatelskiej i Snapchacie w szkole.

Konferencja jest bezpłatna, ale liczba miejsc podczas webinarium jest ograniczona, dlatego zapisz się już dziś!

Źródło: http://koed.org.pl/pl/blog/2018/02/20/otwarte-sniadanie-w-sieci-zapraszamy-na-cyfrowa-konferencje-edukacyjna/

 

 

Category: edukacja, konferencje

Dyskusja o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego

Posted on by

Fundacja Centrum Cyfrowe i Fundacja ePaństwo zapraszają na spotkanie poświęcone pożądanym zmianom w systemie ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego. Zachęcamy do udziału w dyskusji przedstawicieli instytucji kultury oraz administracji publicznej.

Spotkanie odbędzie się 28 listopada 2017 r. (wtorek) w godzinach 10.00-12.00 w Państwo Miasto (Andersa 29, Warszawa).

Inspiracją do spotkania są trwające unijne konsultacje dotyczące dyrektywy o reuse oraz raport przygotowany przez obie organizacje po roku funkcjonowania polskiej ustawy o reuse.

Źródło: centrumcyfrowe.pl/

Category: konferencje

Centrum Cyfrowego Rozwoju

Posted on by

Już we wtorek za tydzień (21.11) odbędzie się IGF Polska – inicjatywa, której celem jest promowanie wielostronnej, otwartej dyskusji prowadzonej na zasadzie równości stron nad zagadnieniami zarządzania Internetem – prawnymi, ekonomicznymi i społecznymi aspektami rozwoju, funkcjonowania i korzystania z sieci.

Jesteśmy organizatorami sesji nt. “Jak korzystać z technologii, by rozwijać społeczeństwo cyfrowe?”, ale będziemy też obecni w dyskusjach na inne tematy – mam nadzieję że do zobaczenia.

Źródło: centrumcyfrowe.pl/

 

Category: edukacja, konferencje

Humanistyka cyfrowa a instytucje dziedzictwa

Posted on by

W czwartek 16.11.2017 w Toruniu odbędzie się konferencja Humanistyka cyfrowa a instytucje dziedzictwa.

Tegoroczna polska konferencja nawiązuje do tematu, który został
zaakceptowany przez Radę Dyrektorów DARIAH-EU na rok 2017 i
brzmi: Public Culture Heritage. W jego ramach mieszą się problemy i
pytania związane z relacjami humanistów z instytucjami dziedzictwa.

Źródło: Biblioteka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Dla tych, którzy nie wezmą bezpośredniego udziału w konferencji przewidziana jest transmisja na żywo przeprowadzona przez TV UMK – http://tv.umk.pl/#.

 

Category: edukacja, konferencje

Konferencja Edu Moc Online 2017

Posted on by

Superbelfrzy informują o zbliżającej się kolejnej edycji konferencji Edu Moc Online 2017. Jest to konferencja w Internecie złożona z szeregu równocześnie odbywających się webinarów – (wideokonferencji), spotkań, warsztatów i wykładów!

Kiedy?
7 października 2017, 09:00 – 21:00, czyli 12 godzin!

Kto i dla kogo?
Nauczyciele dla nauczycieli z udziałem specjalistów z dziedzin związanych z edukacją, pracowników naukowych uniwersytetów oraz gości specjalnych.

Jaki koszt?
Zero złotych. W wydarzeniu może nieodpłatnie wziąć udział około tysiąca uczestników z całego kraju i zagranicy.

Informacja za: http://www.superbelfrzy.edu.pl/edu-moc-online-2017/

Category: edukacja, konferencje

Konferencja CopyCamp 2017

Posted on by

W dniach 28-29 września w Warszawie odbędzie się 6 edycja konferencji CopyCamp The Internet of Copyrighted Things, dotycząca zmian i przyszłości prawa autorskiego. Tegoroczna edycja w całości odbywała się będzie w języku angielskim.

    Wśród tematyki prezentowanych wystąpień znaleźć będzie można:

  • modele biznesowe, digitalizacja dziedzictwa, remiks
  • zdrowie, żywność, bezpieczeństwo
  • maszynowa analiza tekstów i danych, uczące się maszyny, edukacja zdalna
  • Internet Rzeczy: autonomiczne samochody, inteligentne domy, elektronika ubieralna
  • hakowanie danych publicznych, zamówienia publiczne, pomoc publiczna w kulturze

Wszystkie informacje na temat konferencji oraz formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie https://copycamp.pl/

Tydzień otwartej edukacji

Posted on by

W dniach 27-31 marca 2017 odbędzie się na całym świecie Tydzień Otwartej Edukacji. Również w naszym kraju dzięki Koalicji Otwartej Edukacji będzie można uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jednym z elementów tych obchodów jest wirtualna konferencja dotycząca otwartych zasobów, prawa autorskiego, otwartej szkoły. Odbędzie się ona 28 marca (wtorek) w godzinach 18-22. Pełny program tego spotkania dostępny jest tutaj. Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji.

Konferencja: E-learning i zarządzanie wiedzą

Posted on by

e-learning-i-zarządzanie-wiedzą-II-Edycja-zajawka2Zapraszam wszystkich na konferencję E-learning i zarządzanie wiedzą, która odbędzie się 1-2 marca 2017 w Warszawie.

Informacje na temat konferencji można znaleźć na stronie organizatorów http://practicalevents.pl/wydarzenia/e-learning-zarzadzanie-wiedza-ii-edycja/

Razem z Maćkiem Hausnerem będziemy na niej mówić o inspiracji w e-learningu. Wszak raz jest, a raz jej nie ma. Gdzie szukać, jak budować bazę pomysłów, jak wykorzystywać elementy nas otaczające, jak korzystać w e-learningu z trendów z różnych obszarów naszego życia…. i nie tylko 😉

Category: e-learning, konferencje