Monthly Archives: sierpień 2015

Konsultacje Creative Commons 4.0

Posted on by
Ruszyły publiczne konsultacje tekstu prawnego licencji Creative Commons w wersji 4.0. 
 
Najnowsza wersja licencji Creative Commons 4.0 została przygotowana tak aby lepiej odpowiadać również na potrzeby sektora publicznego, który coraz częściej korzysta z licencji. Lepiej uwzględnia również specyfikę udostępniania danych. W odróżnieniu od poprzednich ma tylko jedną, międzynarodową wersję. Chcąc ułatwić posługiwanie się licencją polskim użytkownikom rozpoczynamy proces tłumaczenia nowej wersji licencji na język polski. 
 
Osoby chcące włączyć się w proces konsultacji więcej informacji znajdą na blogu Creative Commons: 
Za: Klaudia Grabowska

Creative Commons Polska
Category: otwarte licencje

Bezpieczeństwo nastolatków w internecie

Posted on by

Bardzo interesująca infografika dotycząca bezpieczeństwa nastolatków w Internecie oraz infografika dotycząca wykorzystania i popularności urządzeń mobilnych.

Obie grafiki rzucają bardzo ciekawe światło na tworzenie szkoleń, wybór technologii, dostarczanie rozwiązań, zarządzanie procesem edukacyjnym. Skoro „nieuchronnie” korzystamy w takim procencie z technologii mobilnej, to nie ma możliwości by nie wpłynęło to na sposób realizacji procesu nauczania/uczenia się. W takim razie w jakim kierunku zmierza mLearning (więcej w tym artykule)?

Learning Battle Cards

Posted on by

XY Learning Team (w osobach Małgorzaty Czerneckiej, Marka Hyli i Sławka Łaisa) podjęła się dość karkołomnej próby skatalogowania i opisania metod szkoleniowych, które mogą być wykorzystywane w różnych projektach szkoleniowych. Projekt został nazwany Learning Battle Cards. Po trzech latach pracy i zaangażowaniu 60 osób z różnych obszarów otrzymano finalnie zestaw 109 kart opisujących metody nauczania, narzędzia oraz techniki. Bardzo interesujące narzędzie nie tylko dla początkujących adeptów obszaru szkoleń, ale także dla starych wyjadaczy.

Wersja preorder zestawu kart kosztuje 99$ i można ją zamówić na stronie http://www.learningbattlecards.com/