Category Archives: gamification

Wszystko na temat grywalizacji w e-learningu

Posted on by

Polecam bardzo syntetyczny artykuł na blogu blog.commlabindia.com dotyczący najważniejszych zagadnień dotyczących grywalizacji w e-learningu.

Inspiracje w grywalizacji

Posted on by

Na blogu digitalchalk.com pojawił się artykuł z trzema bardzo ciekawymi przykładami szkoleń e-learningowych wykorzystujących grywalizację. Dla zainteresowanych tymi zagadnieniami link do wpisu.

Gra, grywalizacja czy nauczanie oparte o gry?

Ostatnio w każdym zakamarku internetu znaleźć można grywalizację. Bez względu czego ona dotyczy. Bardzo często jest to przysłowiowe pomieszanie z poplątaniem. Nieważne jaki kurs się przygotowuje – ważne żeby była grywalizacja. Mam nieodparte wrażenie, że nie wszyscy dokładnie wiedzą o czym mówią i czego tak naprawdę oczekują.

Ciekawą infografikę dotyczącą porównania tego czym jest gra vs nauczanie oparte o gry vs grywalizacja znajdziecie pod tym linkiem. I choć powyższy artykuł nie jest ani kompleksowy, ani obszerny, ani wyczerpujący, to pokazuje pewne podstawowe i fundamentalne kierunki.

Learning Battle Cards

Posted on by

XY Learning Team (w osobach Małgorzaty Czerneckiej, Marka Hyli i Sławka Łaisa) podjęła się dość karkołomnej próby skatalogowania i opisania metod szkoleniowych, które mogą być wykorzystywane w różnych projektach szkoleniowych. Projekt został nazwany Learning Battle Cards. Po trzech latach pracy i zaangażowaniu 60 osób z różnych obszarów otrzymano finalnie zestaw 109 kart opisujących metody nauczania, narzędzia oraz techniki. Bardzo interesujące narzędzie nie tylko dla początkujących adeptów obszaru szkoleń, ale także dla starych wyjadaczy.

Wersja preorder zestawu kart kosztuje 99$ i można ją zamówić na stronie http://www.learningbattlecards.com/

 

Grywalizacja – przykłady

Posted on by

3 bardzo interesujące przykłady na stworzenie oraz wykorzystanie grywalizacji w szkoleniach. Bogate źródło inspiracji. Polecam ten artykuł.

Grywalizacja – statystyki 2015

Posted on by

Grywalizacja – od jakiegoś czasu bardzo popularny i co by nie mówić bardzo „chodliwy” temat związany z wykorzystaniem gier w edukacji.

Pod linkiem znajduje się artykuł oraz infografika ukazująca najważniejsze statystyki i fakty dotyczące grywalizacji w 2015 roku.