Monthly Archives: styczeń 2015

Najczęstsze błędy przy projektowaniu e-learningu

Proces projektowania e-learningu nie jest tak prosty jakby mogło się na pierwszy rzut oka wydawać. Tym bardziej jeśli należy przy realizacji projektu pogodzić różne grupy, które w większości przypadków maja odmienne cele i potrzeby. A na dodatek bardzo często chcą te same problemy rozwiązywać w drastycznie różne sposoby. Dlatego realizacja projektu bez odpowiedniego planowania może doprowadzić najlepszym przypadku do problemów, a w najgorszym do katastrofy.

Continue reading

e-learning 2015 w liczbach

Ciekawe zestawienie liczb, statystyk, informacji na temat e-learningu dla aktualnego 2015 roku. Pochodzą one z różnych źródeł, a zebrane zostały przez Christophera Pappasa z eLearning Industry.

Artykuł The Top eLearning Statistics and Facts For 2015 You Need To Know

Category: e-learning

Najlepsze narzędzia linuksowe dla nauczycieli i uczniów

Linux jest dla wszystkich!!! Można z niego korzystać nie będąc informatykiem z kilkoma specjalizacjami lub doktoratem 😉 Nie odkrywając na nowo koła lub ameryki polecam ciekawy artykuł na linux.com dotyczący wykorzystania „linuksowego” oprogramowania do realizacji procesów dydaktycznych.

Badanie Moodle usability

Każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z projektowaniem lub tworzeniem stron internetowych wie jak kluczowym zagadnieniem jest usability. Bardzo ciekawy artykuł pojawił się na blogu http://www.super-moodle.com dotyczący badania usability dla platformy Moodle. Warto zapoznać się z tym artykułem, który znajduje się pod tym adresem.

Otwarta nauka – materiały szkoleniowe

Autorzy projektu FOSTER (FACILITATE OPEN SCIENCE TRAINING FOR EUROPEAN RESEARCH) zamieszczają coraz więcej ciekawych materiałów dotyczących otwartości w nauce. Warto zapoznać się z zawartymi tam informacjami. Warto zwrócić uwagę, że znajdują się tam także publikacje w języku polskim.

https://www.fosteropenscience.eu/

Category: edukacja, otwarta nauka

Najlepsze z najlepszych 2014 według Linux.com

Pięć najciekawszych, najlepszych, najlepiej podsumowujących 2014 rok wydarzeń dotyczących świata wolnego i otwartego oprogramowania według Linux.com:

http://www.linux.com/news/software/applications/799502-the-5-best-linux-stories-of-2014

Category: floss, open source, wioo

Nauka – Otwartość – Świat w portalu otwartanauka.pl

Bardzo ciekawie zapowiadający się cykl Nauka-Otwartość-Świat rozpoczyna portal otwartanauka.pl. W założeniu ma to być seria artykułów prezentująca w prosty i zwięzły sposób charakterystyki rozwiązań dotyczących otwartej nauki realizowanych w różnych zakątkach świata. Na pierwszy ogień wybrano otwarty dostęp w Argentynie.

http://otwartanauka.pl/blog/982-rozpoczynamy-nowy-cykl-nauka-otwartosc-swiat

Category: edukacja, otwarta nauka