Proces projektowania e-learningu nie jest tak prosty jakby mogło się na pierwszy rzut oka wydawać. Tym bardziej jeśli należy przy realizacji projektu pogodzić różne grupy, które w większości przypadków maja odmienne cele i potrzeby. A na dodatek bardzo często chcą te same problemy rozwiązywać w drastycznie różne sposoby. Dlatego realizacja projektu bez odpowiedniego planowania może doprowadzić najlepszym przypadku do problemów, a w najgorszym do katastrofy.
Monthly Archives: styczeń 2015
Ciekawe zestawienie liczb, statystyk, informacji na temat e-learningu dla aktualnego 2015 roku. Pochodzą one z różnych źródeł, a zebrane zostały przez
Artykuł The Top eLearning Statistics and Facts For 2015 You Need To Know
Linux jest dla wszystkich!!! Można z niego korzystać nie będąc informatykiem z kilkoma specjalizacjami lub doktoratem 😉 Nie odkrywając na nowo koła lub ameryki polecam ciekawy artykuł na linux.com dotyczący wykorzystania „linuksowego” oprogramowania do realizacji procesów dydaktycznych.
Każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z projektowaniem lub tworzeniem stron internetowych wie jak kluczowym zagadnieniem jest usability. Bardzo ciekawy artykuł pojawił się na blogu http://www.super-moodle.com dotyczący badania usability dla platformy Moodle. Warto zapoznać się z tym artykułem, który znajduje się pod tym adresem.
Autorzy projektu FOSTER (FACILITATE OPEN SCIENCE TRAINING FOR EUROPEAN RESEARCH) zamieszczają coraz więcej ciekawych materiałów dotyczących otwartości w nauce. Warto zapoznać się z zawartymi tam informacjami. Warto zwrócić uwagę, że znajdują się tam także publikacje w języku polskim.
Pięć najciekawszych, najlepszych, najlepiej podsumowujących 2014 rok wydarzeń dotyczących świata wolnego i otwartego oprogramowania według Linux.com:
http://www.linux.com/news/software/applications/799502-the-5-best-linux-stories-of-2014
Bardzo ciekawie zapowiadający się cykl Nauka-Otwartość-Świat rozpoczyna portal otwartanauka.pl. W założeniu ma to być seria artykułów prezentująca w prosty i zwięzły sposób charakterystyki rozwiązań dotyczących otwartej nauki realizowanych w różnych zakątkach świata. Na pierwszy ogień wybrano otwarty dostęp w Argentynie.
http://otwartanauka.pl/blog/982-rozpoczynamy-nowy-cykl-nauka-otwartosc-swiat