Monthly Archives: czerwiec 2015

Grywalizacja – statystyki 2015

Posted on by

Grywalizacja – od jakiegoś czasu bardzo popularny i co by nie mówić bardzo „chodliwy” temat związany z wykorzystaniem gier w edukacji.

Pod linkiem znajduje się artykuł oraz infografika ukazująca najważniejsze statystyki i fakty dotyczące grywalizacji w 2015 roku.

Moodle w biznesie

Posted on by

moodle-logoW obecnej chwili Moodle to nie tylko platforma wykorzystywana na wszelkiego rodzaju uczelniach, ale także oprogramowanie wchodzące w świat biznesu. Kontynuując temat związany z Moodle’m oraz jego zastosowaniami: trzy artykuły ukazujące wykorzystanie Moodle’a w środowisku biznesowym, edukacyjnym oraz służbie zdrowia.

10 kluczowych wyrażeń ze świata Moodle

Posted on by

MoodleWyjasnieniaZastanawiałeś się kiedykolwiek jaka jest różnica między front page a dashboard? Czym są bloki? Czym są i jak działają zapisy na kursy?

Jeśli tak to zaglądnij na poniższe strony – znajdziesz tam wyjaśnienie kluczowych wyrażeń (ustawień, parametrów) dotyczących fundamentalnych zagadnień związanych z Moodle’em.

10 Key Moodle Terms Explained [Part 1]
10 Key Moodle Terms Explained [Part 2]

Z pingwinem do sklepu

Posted on by

linuxcardJedną ze swoich inicjatyw przypomina właśnie Linux Foundation – pingwin na karcie kredytowej. nie byłoby w tym nic ciekawego – no może poza +10 do kumatości geeka – gdyby nie to, że korzystając z takiej karty przyczyniamy się do finansowania fundacji Linuksa, wolnych projektów, seminariów oraz wszelakiej działalności promującej wolne oprogramowanie.

 

Linux Fundation otrzymuje 50 dolarów za każdą aktywowaną kartę i procent od przeprowadzanych operacji za pomocą tych kart. To suma tych kwot generuje przychód, który może zostać potem rozdysponowany na przeróżne wydarzenia związane z Linuksem i opensource. Sama karta zachowuje standardy typowej karty VISA.

Spokojnie – takie rzeczy tylko w USA. Oferta jest dostępna tylko na amerykańskim rynku i jest propozycją przygotowaną przez Linux Foundation i UMB Bank.

Więcej na ten temat można przeczytać na blogu http://404.g-net.pl/2015/06/pingwin-na-zakupach/  lub bezpośrednio na stronach Linux Foundation.

Category: open source, wioo

Nastolatkowie i media

Posted on by

Jak zmieniało się życie, komunikacja oraz wykorzystywanie narzędzi informatycznych oraz technologii na przestrzeni ostatnich 20 lat przez nastolatków? Jeśli jesteście tego ciekawi zapraszam do zaglądnięcia tutaj.

Ciekawe źródło do przemyśleń w perspektywie projektowania szkoleń e-learningowych 😉

Category: e-learning, edukacja

Platformy LMS w liczbach – 2015

Posted on by

Z serii wszystko co chciałbyś wiedzieć, ale boisz się zapytać.

Dziś platformy LMS w statystykach 2015:

  • rynek platform LMS,
  • popularność ze względu na liczbę użytkowników,
  • popularność ze względu na liczbę klientów,
  • cloud vs tradycyjna instalacja,
  • popularność ze względu na gałąź przemysłu,
  • sposób dostępu do platformy,
  • satysfakcja użytkowników.

 
I kilka innych ciekawych kategorii. Link do infografiki.

Category: e-learning

Petycja w sprawie dozwolenego użytku edukacyjnego

Posted on by

w Sejmie rozpoczęły się prace nad nowelizacją ustawy o prawie autorskim, którą w połowie maja przyjęła Rada Ministrów. Proponowana nowelizacja nie jest korzystna dla instytucji edukacyjnych, instytucji kulturowych (np. bibliotek i muzeów) oraz organizacji pozarządowych realizujących działania edukacyjne – rząd wycofał się ze zmian wspierających organizacje w realizowaniu tych zadań.

W związku z tym organizacje członkowskie Koalicji Otwartej Edukacji zbierają podpisy pod petycją do sejmowej Komisji Kultury, w której wzywamy posłów do wprowadzenia poprawek dotyczących dozwolonego użytku edukacyjnego, korzystnych dla wszystkich instytucji publicznych i organizacji pozarządowych realizujących zadania edukacyjne.

Treść petycji oraz formularz deklaracji poparcia: http://koed.org.pl/blog/2015/06/12/wyslij-z-nami-petycje-ws-dozwolonego-uzytku-edukacyjnego/

Category: edukacja

Projekt szkolenia – praktyczny case

Posted on by

Tym razem coś bardzo praktycznego – case przygotowany przez Annę Jankowską. Jest to pokazany od A do Z projekt szkolenia sprzedażowego jakie zostało przygotowane dla jednego z klientów.

Począwszy od analizy potrzeb (wywiad z dyrektorem, kwestionariusz ankiety dla 16 handlowców, analiza dokumentacji firmowej), definiowanie celów szkoleniowych, pomiar efektów wg modelu Kirkpatricka, koncepcję szkolenia, ofertę i program szkolenia, a na działaniach poszkoleniowych kończąc.

Potężna dawka wiedzy – serdecznie polecam.

Potęga umysłu – czyli jazdy na rowerze się nie zapomina

Posted on by

Jak głosi prastare powiedzenie – jazdy na rowerze się nie zapomina. Czy aby na pewno? W jaki sposób działa mózg osób dorosłych w tym obszarze, a w jaki dziecka?

Koniecznie trzeba to zobaczyć!!!

Continue reading

Category: edukacja

Social media – kreowanie marki

Posted on by

Każdy profesjonalista budując swoją markę osobistą powinien zawitać do sieci społecznościowych. Jakich? To już zależy od tego do kogo i z czym chcemy dotrzeć.

Kilka uwag na ten temat pojawiło się we wpisie Marka osobista = profesjonalista

Jeśli chcemy budować własny wizerunek w sposób profesjonalny, to i nasz profil musi taki być. Bardzo przydatny przewodnik dotyczący rozmiarów elementów graficznych jakie można zastosować w najpopularniejszych serwisach społecznościowych możecie znaleźć pod tym linkiem.