Monthly Archives: lipiec 2015

Kwalifikacje po europejsku

Posted on by

Ba portalu www.kwalifikacje.edu.pl udostępniony został kurs e-learningowy dotyczący kwalifikacji. Polecam – warto spojrzeć i zapoznać się z przygotowanym materiałem.

Zapraszamy na nasz nowy kurs online „Kwalifikacje na czasie”!
W jednym miejscu zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o ramach kwalifikacji. Dowiecie się, dlaczego Polska włączyła się w prace nad ramami, czym jest metoda portfolio i jak dzięki niej skutecznie przedstawić się pracodawcy, wreszcie – jakie założenia do projektu ustawy o ZSK przyjął rząd.

Źródło: https://www.facebook.com/Kwalifikacjepoeuropejsku?fref=nf

Category: kwalifikacje

Skuteczna nauka – czyli jak używać mózgu

Posted on by

W jaki sposób wspomóc proces uczenia się? Na co zwrócić uwagę? W jaki sposób wykorzystać możliwości naszego mózgu?

Ciekawe? W takim razie polecam artykuł na Superbelfrzy RP pod tytułem BHP mózgu.

Category: edukacja

Grywalizacja – przykłady

Posted on by

3 bardzo interesujące przykłady na stworzenie oraz wykorzystanie grywalizacji w szkoleniach. Bogate źródło inspiracji. Polecam ten artykuł.

Co pijesz kiedy się uczysz?

Posted on by

Dzisiaj coś z pogranicza uczelni, tradycji i nauki. Zapytano studentów jakie napoje spożywają podczas nauki. Jak sądzicie, który płyn zdobył najwięcej głosów? Wyniki można sprawdzić tutaj.

P.S. Na pewno nie pytano w trakcie badania polskich studentów 😉

Category: edukacja, humor

Linux vs. Winows – monitoring treści

Posted on by

Zespół portalu OSWorld.pl w porozumieniu z firmą Newspoint dokonali analizy publikacji dotyczących systemów operacyjnych. Wyniki oraz wnioski końcowe zostały zaprezentowane w postaci infografiki.

 

Category: Linux, open source, Windows

Bezpieczeństwo w sieci – przeglądarka

Posted on by

W zalewie informacji o włamaniach do systemów informatycznych, kradzieży danych, upubliczniania informacji, reklam, ciasteczek, śledzących skryptów i innych bliżej nieokreślonych robactw warto zapanować nad własnym bezpieczeństwem. Codziennie korzystamy z przeglądarek internetowych, aby sprawdzić pocztę czy wyszukać interesujące nas informacje.

Fundacja Panoptykon przygotowała krótki artykuł – poradnik w jaki sposób skonfigurować przeglądarkę (w tym wydaniu Firefox), aby odzyskać choć część kontroli w sieci.

H5P – authoring tool

Posted on by

Bardzo ciekawe rozwiązanie H5P do tworzenia i publikowania kontentu w interaktywnej postaci HTML5. Obecnie narzędzie to wykorzystać można w CMS’ach: Drupal, WordPress oraz Joomla. W przygotowaniu znajdują się wtyczki do Moodle’a.

Moodle w chmurze – MoodleCloud

Posted on by

Moodle zostało uruchomione jako usługa w chmurze. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie MoodleCloud.

Usługa przeznaczona jest dla małych firm, szkół, nauczycieli oraz użytkowników którzy chcą rozpocząć przygodę z Moodle’m lub poeksperymentować. Rozmiar samej bazy danych jest nieograniczony. Pozwala to na umieszczanie w kursie dowolnej liczny stron, postów, aktywności itp.

Aby całość była możliwa do zarządzania twórcy nakładają jednak kilka ograniczeń:

  • maksimum 50 użytkowników,
  • 200MB przestrzeni dyskowej,
  • podstawowe tematy i pluginy,
  • jedna strona dla jednego numeru telefonu.
Category: e-learning, edukacja, Moodle

CopyCamp 2015

Posted on by

Organizatorzy konferencji CopyCamp oglosili wolny nabór na prelegentów IV Międzynarodowej Konferencji CopyCamp 2015, która odbędzie się 4 listopada 2015 r. w Warszawie.

CopyCamp to miejsce, w którym podzielić się można wiedzą, doświadczeniem i refleksjami dotyczącymi roli i wpływu prawa autorskiego na zmiany społeczne zachodzące na świecie.

Szczegóły na temat konferencji: CopyCamp 2015
Termin zgłaszania propozycji wystąpień: 20 lipca 2015 r.

Darmowe ebooki – E-learning Design and Development

Posted on by

Link do 7 ciekawych książek z obszaru E-learning Design and Development, w większości poruszających podstawowe zagadnienia.