Daily Archives: 10 lipca 2015

Bezpieczeństwo w sieci – przeglądarka

Posted on by

W zalewie informacji o włamaniach do systemów informatycznych, kradzieży danych, upubliczniania informacji, reklam, ciasteczek, śledzących skryptów i innych bliżej nieokreślonych robactw warto zapanować nad własnym bezpieczeństwem. Codziennie korzystamy z przeglądarek internetowych, aby sprawdzić pocztę czy wyszukać interesujące nas informacje.

Fundacja Panoptykon przygotowała krótki artykuł – poradnik w jaki sposób skonfigurować przeglądarkę (w tym wydaniu Firefox), aby odzyskać choć część kontroli w sieci.

H5P – authoring tool

Posted on by

Bardzo ciekawe rozwiązanie H5P do tworzenia i publikowania kontentu w interaktywnej postaci HTML5. Obecnie narzędzie to wykorzystać można w CMS’ach: Drupal, WordPress oraz Joomla. W przygotowaniu znajdują się wtyczki do Moodle’a.

Moodle w chmurze – MoodleCloud

Posted on by

Moodle zostało uruchomione jako usługa w chmurze. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie MoodleCloud.

Usługa przeznaczona jest dla małych firm, szkół, nauczycieli oraz użytkowników którzy chcą rozpocząć przygodę z Moodle’m lub poeksperymentować. Rozmiar samej bazy danych jest nieograniczony. Pozwala to na umieszczanie w kursie dowolnej liczny stron, postów, aktywności itp.

Aby całość była możliwa do zarządzania twórcy nakładają jednak kilka ograniczeń:

  • maksimum 50 użytkowników,
  • 200MB przestrzeni dyskowej,
  • podstawowe tematy i pluginy,
  • jedna strona dla jednego numeru telefonu.
Category: e-learning, edukacja, Moodle