Repozytorium ePUB w DSW

Posted on by 0 comment

W dniu dzisiejszym (16 grudnia 2014) Dolnośląska Szkoła Wyższa oficjalnie uruchomiła instytucjonalne repozytorium oPUB. Wszystkie elementy tego archiwum udostępniane są na zasadach otwartego dostępu.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie repozytorium (https://opub.dsw.edu.pl/):

Repozytorium oPUB powstało w celu promocji, upowszechniania i przechowywania dorobku naukowego pracowników oraz doktorantów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Za pośrednictwem oPUB udostępniane są utwory naukowe i dydaktyczne w formie elektronicznej, w tym: artykuły, książki, rozdziały w książkach, manuskrypty publikacji naukowych, rozprawy naukowe, ekspertyzy i raporty oraz zbiory surowych danych.

Pracownicy mogą samodzielnie zamieszczać swoje prace w repozytorium podając przy logowaniu w oPUB adres swojej skrzynki w domenie dsw.edu.pl. Mogą również, podobnie jak Doktoranci nie posiadający konta w domenie uczelni, skorzystać z pomocy Informacji naukowej DSW (informacja.naukowa@dsw.edu.pl).

Category: edukacja, otwarta nauka