Program akademicki SUSE

Firma SUSE zapoczątkowała niedawno Program Akademicki. W jego ramach udostępnia ona oprogramowanie, plan szkoleń, narzędzia oraz wsparcie dotyczące swoich produktów. Che w ten sposób umożliwić prowadzenie zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem otwartego oprogramowania. Dodatkowo istnieje możliwość uzyskania certyfikatów zawodowych dla administratorów systemów SUSE Linux. Dostajemy więc pełną ścieżkę nauki oraz rozwoju.

Program Akademicki SUSE zapewnia uczestniczącym w nim instytucjom następujące korzyści:

• Bezpłatne materiały szkoleniowe z kursów prowadzących do uzyskania certyfikatu z systemu SUSE Linux,
  • Prawo do wykorzystania materiałów w celu nauczania studentów,
  • Bezpłatny dostęp do narzędzi i produktów SUSE dla środowisk laboratoryjnych, programistycznych i innych środowisk edukacyjnych,
  • Dostęp do bazy wiedzy, forów i wsparcia firmy SUSE,
  • Możliwość zakupu produktów SUSE na użytek własny uczelni na specjalnych warunkach i po specjalnych cenach.

Więcej informacji dotyczących zasad przystąpienia i wykorzystania w ramach programu akademickiego znaleźć można na stronie SUSE Academic Program.